هشت راه تجاری در حال انطباق با کووید-19 هستند

از آنجا که کرونا جهان را فرا گرفته است ، بسیاری از دولتها با هدف کاهش سرعت انتشار ویروس اقدامات جدی انجام داده اند، اما دولت ها تنها سازمان هایی نیستند که با کرونا سازگار شده اند. در حقیقت ، بسیاری از مشاغل مجبور شده اند با پاسخ های خود خلاق شوند. اگرچه برخی از مشاغل ممکن است درهای خود را برای همیشه ببندند ، نمونه های بی شماری از مشاغل وجود دارد که رونق می گیرند و مدل کسب و کار خود را تغییر می دهند و یا برای سازگاری با اولویت های بهداشتی و ایمنی کارکنان و مشتریان خود استفاده می کنند. در اینجا هشت نمونه مختلف از برخی از سازگاری هایی که شرکت ها در تلاش برای کاهش اثرات کرونا و همچنین مزایای هر یک ارائه می دهند ، آورده شده است.

ضدعفونی کننده دست

برای تمیز کردن فضاهای عمومی، محصولاتی را انتخاب کنید که همزمان تمیز کننده و ضدعفونی کننده باشند. به عنوانمثال؛ محلول تمیز کننده و ضدعفونی کننده و یا دستمال مرطوب در صورت وجود. محصولات تمیز کننده با استفاده از صابون یا مواد شوینده و آب میکروبها، خاک و ناخالصیها را از روی سطوح میزدایند. تمیز کردن لزوماً میکروب ها را از بین نمیبرد، بلکه آن ها را جابجا میکند، تعداد آنها و خطر شیوع عفونت را کاهش میدهد. محصولات ضدعفونی کننده میکروبهای روی سطوح را به وسیله مواد شیمیایی میکشند. فقط از ضد عفونی کننده هایی که دارای علامت شناسایی داروئی وزرات بهداشت هستند، استفاده کنید.

سرویس برای کارمندان و کارگران

بیمارستان ها، شرکت های ساختمانی و حتی دولت های محلی از سرویس های  اتوبوس، مینی بوس، ون استفاده می کنند تا کارگران آنها بتوانند از حمل و نقل عمومی شهری مانند مترو و اتوبوس(خط واحد) جلوگیری کنند. اگرچه توصیه هایی برای مسافت دومتری بین افراد وجود دارد ، اما حفظ آن در مترو و اتوبوس های عمومی دشوار است. علاوه بر این ، افراد همیشه رعایت نمیکنند، کارگران را درگیر می کند. تهیه سرویس کارمندان به سازمانها این امکان را می دهد تا حمل و نقل مداوم را از نقاط کلیدی برای کارگران خود انجام دهند. به غیر از سرویس برای کارمندان، برخی از سازمان ها برای حمل و نقل مواد غذایی رایگان به افراد سالخورده یا سایر اقشار آسیب پذیر از سرویس استفاده می کنند ، اثبات می کنند که در این زمان منحصر به فرد کرونایی چندین کاربرد سازگار برای سرویس ها وجود دارد.

تولید دستگاه تهویه هوای مدرن

برخی از شرکت ها برای ایجاد دستگاه های تهویه مناسب به جای وسایل معمولی خود ، از جمله خلاء ، الکترونیک و موارد مشابه ، در حال پیگیری هستند. هواکش ها یکی از مواردی هستند که در حال حاضر کمبود آن وجود دارد ، زیرا بیماران گاهی اوقات برای درمان کرونا به آنها نیاز دارند ، به خصوص هنگامی که نفس کشیدن به چالش کشیده می شود و یا میزان اکسیژن در سطح بسیار پایین است. در حالی که برخی از شرکت ها از طرح های تهویه مطابق با فن های استاندارد استفاده می کنند ، برخی دیگر در حال ابتکار هستند و از این فرصت برای ایجاد یک دستگاه تهویه جدید استفاده می کنند که کارآمدتر و کم حجم تر است. در زمانی که خرید کالاهای خانگی ممکن است کاهش یابد ، مطمئناً تقاضای دستگاه های تهویه برای آینده نامعین همچنان قوی خواهد بود.

انقلاب کار از راه دور

با توجه به بیماری همه گیر ، بسیاری از شرکت ها در حال تغییر به یک مدل کار از راه دور هستند. برخی از شرکت ها این کار را از ضرورت انجام داده اند ، برخی دیگر این کار را به عنوان یک تطبیق تجربی کل مدل های تجاری انجام داده اند. برخی از نمونه ها این است که متخصصین درمانی در جلسات خانگی بیش از پیش انجام می دهند ، سازمان ها و شرکت ها جلساتی برگزار می کنند و به کارگران خود اجازه می دهند کارهای خود را از خانه انجام دهند. برخی از شرکت ها تصمیم گرفته اند که به کارگران خود اجازه دهند تا پایان سال یا در بعضی موارد به طور نامحدود کار خود را در خانه کار کنند.

انتقال جلسات از حضوری به مجازی

یکی از مواردی که ما قبل از همه گیری از آن استفاده می کنیم حوادث حضوری است. با این حال ، با محدودیت در گردهمایی ها ، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به برگزاری رویدادهای خود به صورت آنلاین ، از رویدادهای یک روزه ، به کنوانسیون های چند روزه و همه چیز در میان خود تغییر داده اند. شرکتهای بزرگ چند ملیتی در زمان کرونا رویدادهای زنده موفقی را برگزار کرده اند ، و دیگران اعلام کردند که قبل از محدود شدن گردهمایی های حضوری ، یک رویداد آنلاین را تغییر می دهد. بسیاری از کنوانسیون ها فرصت حضور در یک اپلیکیشن فضای مجازی را فراهم کرده اند ، و برخی از افراد مشهور حتی به تنهایی هم در این زمینه حضور پیدا کرده اند. هنرمندان برای تبلیغ آلبوم های آینده و جمع آوری پول به نرم افزارهای فضای مجازی رو آورده اند. اینگونه افراد معروف و شرکت ها مراقبت از جوامع خود را انجام می دهند!

کمک شرکت ها به مردم

برخی از شرکت ها سازگاری های خود را به شدت انجام داده اند. این شرکت ها که تمایل به کاهش قالب و کمک به احیای زندگی مردم پس از پیدایش کووید19  در حال کمک به بیمارستان ها و سایر محیط های مشابه هستند. در واقع ، محور خدمات چنان موفقیت آمیز و محبوب بوده است که این شرکت ها مجبور شده اند کارمندان بیشتری را برای تأمین نیاز کار دفاتر و بیمارستان ها استخدام کند.

برگزاری کلاس های مجازی

با وجود بسیاری از کلاس های آموزشی حضوری به دلیل کرونا به تعویق افتاد، کلاس مجازی محوری بوده است که نشان می دهد چقدر اساتید، خلاق می توانند باشند. جلسات آموزشی شخصی به فرد این امکان را می دهد تا آنچه را که می خواهد به خاطر بیاورد ، و آنچه را که می خواهد مورد تحلیل قرار دهد ، منعکس کند و نظر بدهد.

ماسک برای صورت

بسیاری از شرکت های مختلف در استفاده ماسک صورت از مارک های مد گرفته تا معمولی کمک می گیرند. ماسک صورت برای کمک به مهار شیوع کووید19 بسیار مهم است و در دنیا ، بهداشت جهانی توصیه کرده است که همه افراد در هر زمان  ماسک خود را در خارج از خانه در مجامع عمومی بپوشند. با وجود به چنین طیف وسیعی از شرکتها که می توانند برای کارکنان خود ماسک تهیه کنند ، برخی از شرکت ها ماسک های محافظتی را برای بهداشت و سایر کارگران اساسی استفاده می کنند. سرانجام ، برخی از مارک های تجاری وجود دارند که ماسک ها را به صورت رایگان، اهدا می کنند.

 

با این حال تجارت جهانی برای شما تصمیم می گیرد تا به وضعیت کرونا پاسخ دهد، هزاران روش برای تجدید نظر و تصور مجدد جریان های درآمد و تولید وجود دارد. از فهمیدن راه های ایجاد تجربیات مجازی گرفته تا رزرو سرویس برای محافظت از کارکنان خود در برابر خطرات حمل و نقل عمومی ، رویکردهای متفاوتی وجود دارد. این بحران بزرگ جهانی به آگاهی مداوم از تغییر ایمنی ، در انتقال دستورالعمل ها نیاز دارد. مشاغل خوب می توانند مراقب فرصتهایی باشند که به آنها امکان ادامه فعالیت می دهد و لحظه ای را به دست بیاورند تا به فکر خلاقانه در مورد چگونگی ساختاری حرکت به جلو باشند.

 

 

با آرزوی موفقیت و سلامتی روزافزون…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست